2025-04-07


idag gick mina tankar till min kusin Camilla.
Hon finns tyvärr inte längre hos oss. Hon gick bort i cancer. Fick tumör i hjärnan som inte gick att operera.

Sådant får en att tänka till. Jag får vara tacksam för att det går att behandla på mig. Jag tänker ofta på Camilla och hennes familj som hon lämnade efter sig. Man tycker att livet är så orättvist ibland. Camilla var en positiv härlig människa och hon är saknad.

Men vad har Fusse haft för sig idag? Förutom att jag har ätit en massa…
Jag har monterat en lampa till i Husbilen. Den här gången i garaget. De n har jag placerat på en bättre plats så jag får lyse i hela garaget. Det var lite knivigt för jag har inte samma koordination och styrka som förut. Men skam den som ger sig. Så nu är det fixat!

Nu sitter jag och väntar på ett mail som har med projektet att göra. Så medans jag väntar blir några avsnitt med Gold Rush. 3 Gäng fanatiker som gräver guld. Verkar inte gå så bra för dem.

Så nu blir det tack och god natt från Fusse. Så ha ett bra liv och en god natt.

Fusse Over & Out

Ett svar på ”2025-04-07

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *